Samochody

Zabudowa auta dostawczego – czy opłaca się wykonywać ją samodzielnie?

Zabudowy aut dostawczych są najczęściej realizowane przez wykwalifikowanym pracowników firm oferujących usługi tego typu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie abyś mógł opracować i zrealizować projekt zupełnie samodzielnie. Musisz mieć na uwadze jednak to, że samodzielnie nie wykonasz skomplikowanej zabudowy, a także to, że będziesz potrzebował łatwego dostępu do części, takich jak płyty oraz sklejki na podłogę i ścianę. Pojawia się zatem pytanie, czy na pewno samodzielne działanie ma sens i czy się opłaca. 

Zabudowa aut dostawczych – kiedy warto ją przeprowadzić?

Zabudowa aut dostawczych to usługa, na którą zwykle decydują się właściciele firm z różnych branż, w tym transportowych oraz specjaliści oferujący swoje usługi z dojazdem do klienta. W zależności od branży, w której wykorzystywany jest dany pojazd stosuje się odmienne sposoby zabudowy i akcesoria do wyposażenia przestrzeni ładunkowej. 

Najczęstszy scenariusz kiedy zabudowa busa jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem to ten, kiedy kupujesz samochód w konkretnym celu, a po czasie okazuje się, że chcesz świadczyć dodatkowe usługi lub się przebranżowić. Wtedy bez wątpienia lepiej przerobić sprawny pojazd niż inwestować w kolejny samochód przystosowany do danej działalności. 

Samodzielna zabudowa auta dostawczego – czy warto? 

Przystosowane pojazdy bardzo ułatwiają pracę oraz umożliwiają poszerzenie zakresu usług, a także często skracają czas realizacji wielu zleceń dzięki temu, że mając potrzebne narzędzia czy akcesoria większość usług wykonasz w dowolnym miejscu. Warto jednak mieć na uwadze, że aby pojazd i zabudowa spełniały swoją funkcję muszą być odpowiednio przystosowane. W wielu branżach poprawne zrealizowanie zabudowy to kwestia bezpieczeństwa zarówno kierowcy, pasażerów jak i ładunku. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne działanie i okaże się ono niepoprawne, może Cię to sporo kosztować. 

Powierzając to zadanie profesjonalnej firmie zyskujesz dokładnie opracowany plan zabudowy uwzględniający jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni, solidnie przytwierdzone elementy, wysokiej jakości materiały oraz gwarancję, że rozwiązanie jest dopasowane do zastosowania. Co więcej, specjaliści posiadający swoje kontakty i sprawdzonych dystrybutorów części dużo szybciej i niekiedy taniej zdobęda potrzebne akcesoria, a ty oszczędzisz sporo czasu. 

Do czego może posłużyć samochód z przystosowaną zabudową? 

Analizując rozwiązania stosowane na rynku można zauważyć, że wielu przedsiębiorców stawia na rozwój usług mobilnych, przykładowo właściciel piekarni w centrum miasta, który pragnie rozszerzyć działalność przebudowuje busa i organizuje mobilną piekarnię, którą można się przemieszczać. Dzięki temu nie musi on wynajmować drugiego lokalu i może sprzedawać wypieki w wielu miejscach. Takie rozwiązanie często stosują również bary gastronomiczne, lodziarnie itp. 

Coraz bardziej popularne stają się również mobilne warsztaty i stacje wulkanizacyjne. Nie musisz już jechać z zepsuta oponą do wulkanizatora czy holować zepsutego samochodu do warsztatu, bo specjalista przyjedzie do Ciebie z potrzebnym sprzętem i naprawi wiele usterek na miejscu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *