Samochody

5 najważniejszych zalet zakupu używanego auta u dealera samochodowego

Zakup używanego samochodu wiąże się z podjęciem pewnego ryzyka. W końcu nie wiadomo jak o samochód dbał poprzedni właściciel, czy jakie mankamenty próbuje ukryć. Im większą kwotę planujemy wydać, tym większego rozczarowania się obawiamy. Z pewnością znasz kogoś, kto bardzo się rozczarował po zakupie używanego samochodu i szukasz sposobu jak uniknąć podobnych sytuacji. Jest na to jedno skuteczne rozwiązanie, a mianowicie zakup samochodu u sprawdzonego dealera samochodowego. 

Dealer samochodowy w Lublinie – tylko sprawdzone auta w przystępnej cenie 

Jedną z podstawowych wątpliwości wśród osób decydujących się na zakup używanego samochodu jest niepewne historia auta. Ma to swoje podłoże w wielu sytuacjach, gdzie sprzedawcy oferują mocno wyeksploatowane, popowodziowe, powypadkowe czy obciążone prawnie samochody. Niekiedy również sprzedawcy dopuszczają się fałszowania dokumentów, w tym głównie książeczki serwisowej. 

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, jeżeli zdecydujesz się na zakup auta od profesjonalnego dealera samochodowego w Lublinie, który będzie posiadał autentyczne dokumenty, a przede wszystkim sprawdzi odpowiednio stan techniczny pojazdu i sposób serwisowania. Kupując auto u dealera samochodowego zyskujesz więc pewność, co do przedstawianej historii pojazdu i prawdziwości przebiegu. 

Możliwość pozostawienie starego auta w rozliczeniu 

Wymieniając samochód na nowy zwykle chcemy pozbyć się poprzedniego. A jak wszyscy wiemy, niekiedy sprzedaż to prawdziwa męka, stres i marnotrawienie czasu. Dlatego też uważamy, że możliwość pozostawienia starego auta w rozliczeniu jest niewątpliwie dużym atutem dealerów samochodowych. Kwota wyliczona za Twoje stare auto zostanie odjęta od ceny nowego samochodu. 

Zapewniona jazda próbna 

Wydawać by się mogło, że każdy sprzedawca udostępnia samochód do jazdy próbnej, ale nic bardziej mylnego. Chociaż jazda próbna to jeden z kluczowych momentów przy podejmowaniu decyzji o zakupie, to wielu sprzedawców niechętnie udostępnia auto na przejażdżkę lub w ogóle się na to nie zgadza. U dealera samochodowego masz zagwarantowaną bezstresową jazdę próbną, która uzmysłowi Ci czy dany model jest dla Ciebie. 

Auta przygotowane do sprzedaży 

Samochody kupowane od dealerów samochodowych są przygotowane do sprzedaży, nawet pod kątem wymiany najmniejszych żarówek. Dzięki temu Klient ma pewnośc, że samochodu jest przygotowany do bezproblemowej jazdy i nie czekają go dodatkowe wydatki w najbliższym czasie. 

Gwarancja na samochód używany 

Kupując wadliwe auto od osoby prywatnej, możemy próbować wykazać, że właściciel wiedział o usterkach i nas nie poinformował, ale to naprawdę żmudny i często bezcelowy proces. Dlatego jedną z największych zalet zakupu auta od dealera jest otrzymanie gwarancji na samochód. Ponadto wiele salonów oferuje również bezpłatne serwisowanie auta i możliwość skorzystania z samochodu zastępczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *